کتاب زور چترها به باران نمی‌رسد + به روز خبرفرمانده ویژه لشکر فاطمیون می‌گوید:اتفاقی که برای شهید حججی اتفاق افتاد، دو نفر از نیروهای لشکر فاطمین نیز به شهادت رسیدند. نکته قابل توجه این است که خانواده شهدا نیاز به ترحم ندارند. کرامت آنها را حفظ کنیم.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، سید الیاس موسوی، فرمانده ویژه لشکر فاطمیون، امروز (۲۰ شهریور ماه ) در آئین رونمایی از کتاب زور چترها به باران نمی‌رسد، اشاره به خاطرات رزمندگان در سوریه گفت: در راه بازگشت از حلب به دمشق، متوجه شدیم مرکز غدیر خلوت است، کسی در آنجا نیست و یکی از رزمندگان که تک تیرانداز بود، گفت از دو روز پیش عملیاتی شروع شده که نیروها به آن عملیات رفتند. ابوحامد، فرمانده با چهره‌ای ناراحت آمد و گفتند علت این ناراحتی شهادت رزمندگان است.  در همین شرایط شاخص و تنها کسی توانست برود و شهدا را بیاورد، حسین براتی بود، او همه هشت شهید را به کول گرفت و آورد. در سوریه اتفاقاتی از این قبیل، بسیار افتاده است. 

وی افزود: در نتیجه حملات دشمن تکفیری حداقل هشتاد شهید مدافع حرم در سوریه پودر شدند، به طوری که DNA آنها قابل تشخیص نیست. در اتفاقی که برای شهید حججی اتفاق افتاد، دو نفر از نیروهای لشکر فاطمیون نیز به شهادت رسیدند. نکته قابل توجه این است که خانواده شهدا نیاز به ترحم ندارند. کرامت آنها را حفظ کنیم ما افغانستانی‌ها ترحم را نمی‌پسندیم. 

در ادامه، سید زهرا موسوی، همسر شهید سید جاوید موسوی ضمن قدردانی از نویسنده کتاب زور چترها به باران نمی‌رسد، تصریح کرد: بنده و شهید سید جاوید موسوی از کودکی با یکدیگر بزرگ شدیم. به خاطر دارم که مردم افغانستان بسیار علاقمند به امام خمینی بودند و به علت ارادت به ایشان، بسیار اذیت شدند و از این رو به ایران مهاجرت کردند. 

وی همچنین در ادامه اظهار کرد: ۱۰ سال با سید جاوید زندگی کردم که همه این زندگی سراسر خاطره بود.نماز اول وقت او هیچ وقت ترک نمی‌شد. به خاطر ندارم که سید جاوید استراحت را به نماز ترجیح بدهد و حتی به بنده هم تاکید می‌کرد که اول نماز بخوانم و بعد به سایر امور بپردازم. 

موسوی با اشاره به خاطرات زندگی خود با شهید سید جاوید موسوی ادامه داد: همیشه در ماه رمضان با شهید سید جاوید موسوی چله خواندن دعا و اعمال نیک را می‌گرفتیم.زمانی که بحث سوریه پیش آمد سعی کردم او را منصرف کردم اما او برای رضایت دادنم به اینکه به سوریه برود، بنده را متقاعد کرد. وقتی شهید سید جاوید موسوی به شهادت رسید، همان موقع به خانواده اطلاع ندادند. امیدوارم بتوانیم راه شهدا را ادامه دهیم. 

داود صلاحی، مدیر انتشارات موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نیز در مراسم رونمایی از کتاب زور چترها به باران نمی‌رسد، خاطرنشان کرد: شکر خدا مراتب و درجاتی دارد که اولیای خدا تلاش می‌کنند به بالاترین درجه آن برسند. یکی از این مراحل، مربوط به شکر از مخلوق است، لذا در راه تکریم شهدا لازم است از همه عزیزانی که در این راه تلاش کردند، تشکر کنیم. 

وی همچنین یادآور شد: این کتاب مانند هر اثری ایرادات و نقطه ضعفی دارد اما این مسئله منجر به این قضیه نمی‌شود که نقاط قوت و اخلاص نویسنده را نادیده گرفت، البته این کتاب اولین اثر بهاره شاهی نوری است، بنابراین چنین کتابی نشان دهنده‌ آینده روشن، این نویسنده است. 

در این مراسم بهاره شاهی نوری نیز گفت: اولین گفتگوی بنده با همسر شهید سید جاوید موسوی ساعت‌ها به طول انجامید. هدایت و نوشتن کتاب زور چترها به باران نمی‌رسد، به دست من نبود، همگی از جانب سید جاوید موسوی بود.

انتهای پیام